Swinoujscie - Trelleborg færger

Passagerer2 Voksne, 0 Børn, 0 Kæledyr
Køretøjstandard bil
Valuta:

Swinoujscie Trelleborg Færge

4 / 5
(15 Vurderinger)

Færger fra Swinoujscie til Trelleborg drives af 1 færgeselskaber. Operatører omfatter TT-Line . Der er i øjeblikket 12 afgange med ugentlig SailingsCount på denne færgerute. Rejsen tager typisk omkring 7 timer 5 minutter . Den tidligste afgang er ved 00:30 , og den seneste er ved 18:05 . Priserne starter fra så lavt som 599 kr. , afhængigt af sæson og køretøjstype.

Tjek den seneste tilgængelighed og book din færge til Trelleborg i dag med AFerry .

Færgeselskaber fra Swinoujscie til Trelleborg

FærgeoperatørGennemsnitsprisVarighedUgentlige afgange
DKK 599
7t 5min
12 afgange
*Gennemsnitspris baseret på færgebookinger fra de sidste 30 dage. Sidst opdateret: 31/10/2026 05:44

Swinoujscie til Trelleborg (estimater 2026 )

Færgepriserne for ruten Swinoujscie til Trelleborg er dynamiske og varierer afhængigt af efterspørgsel, tilgængelighed og hvor lang tid i forvejen du booker.

👉 Typiske priser varierer fra omkring 663 kr. til over 663 kr. afhængigt af sæson og køretøjstype. De fleste rejsende med bil kan forvente at betale mellem 663 kr. og 663 kr. for en enkeltbillet , selvom priserne kan være højere i myldretiden.

  • Biler (inklusive chauffør) : Fra 663 kr. enkeltbillet , inklusive myldretider.

💡 Rejsetip: Tidlig booking og rejse midt på ugen giver normalt de laveste priser. Priserne er højest i weekender og ferieperioder.

👉 For de seneste priser og tilgængelighed, tjek live Swinoujscie til Trelleborg færgepriser.

Hvad er det bedste tidspunkt at tage færgen Swinoujscie og Trelleborg ?

📅 November er den billigste måned at sejle Swinoujscie til Trelleborg , med et gennemsnit på 561 kr. pr. overfart. Priserne topper 1.949 kr. Februar , mere end 3 gange prisen uden for spidsbelastningsperioden.

Gennemsnitlige priser i midtsæsonen ( Januar, Juli, Oktober og December ) ligger omkring 1.169 kr. – 1.585 kr. .

Denne overfart kører kun fra Januar – December - priserne ovenfor dækker de måneder, den er i drift, ikke hele året.

Månedlige gennemsnitspriser ( 2026 )

Gennemsnitlig pris Swinoujscie – Trelleborg pr. måned, DKK , baseret på de måneder, denne rute opererer ( Januar – December )
MånedGennemsnitspris ( DKK )Sæson
Januar1.436 kr.Midtsæson
Februar1.949 kr.Spidsbelastningsperiode
April1.779 kr.Spidsbelastningsperiode
Maj588 kr.Uden for myldretiden
Juni844 kr.Uden for myldretiden
Juli1.199 kr.Midtsæson
August1.683 kr.Spidsbelastningsperiode
September663 kr.Uden for myldretiden
Oktober1.585 kr.Midtsæson
November561 kr.Uden for myldretiden
December1.169 kr.Midtsæson

Prisudvikling

1.436 kr.Jan.1.949 kr.Feb.1.779 kr.Apr.588 kr.Maj844 kr.Jun.1.199 kr.Jul.1.683 kr.Aug.663 kr.Sep.1.585 kr.Okt.561 kr.Nov.1.169 kr.Dec.
Uden for myldretidenMidtsæsonSpidsbelastningsperiode

Færgerejser fra Świnoujście til Trelleborg giver en jævn rejse over Østersøen. Ombord kan passagererne slappe af i komfortable siddeområder og nyde havbrisen, mens de nyder udsigten. Når du ankommer til Trelleborg, vil du blive mødt af en indbydende svensk by med en rig historie og en smuk havnefront. Byen byder på charmerende brostensbelagte gader, hyggelige butikker og naturskønne parker samt nem adgang til at udforske den nærliggende Skåne-region, kendt for sin naturlige skønhed og maleriske landskaber.

Swinoujscie Trelleborg i billeder

Swinoujscie -Trelleborg

Swinoujscie -Trelleborg Kampagner og billige tilbud

POLSCA offentliggør ruteplaner for Gdańsk – Karlshamn
POLSCA Baltic Ferries udvider ruterne mellem Polen og Sverige med planer om Gdansk – Karlshamn

POLSCA Baltic Ferries udvider ruterne mellem Polen og Sverige med planer om Gdansk – Karlshamn

Opslået: 9. feb. 2026

Afgangstavle for Swinoujscie -Trelleborg

søndag den 1. november 2026

AfgangstidRuteSælger

01.00

Seneste billetpriser for Swinoujscie -Trelleborg

søn. 1. nov., 01.00
1.198,00 kr.
Godt tilbud!
lør. 20. mar., 00.30
402,00 kr.

Ofte stillede spørgsmål om Swinoujscie -Trelleborg

Dette er de oftest stillede spørgsmål. Kan du ikke finde det, du leder efter? Bare rolig, kontakt os og vi vil med glæde hjælpe med din forespørgsel.

Hvornår er indtjekningstid for TT-Line færger fra Swinoujscie til Trelleborg?
Check-in åbner 2 timer før afgang og lukker 60 minutter før afgang for alle passagerer.

Om Swinoujscie

Havnen i Swinoujscie, der ligger på Polens maleriske Østersøkyst, er en vigtig port for færgerejser i regionen. Med regelmæssige forbindelser til destinationer som Sverige er den en bekvem og effektiv rute for passagerer, der rejser mellem Skandinavien og Centraleuropa.

Uanset om du udforsker Polens kystskønhed eller tager til Skandinavien, er havnen i Swinoujscie et fremragende valg til din rejse.

Om Trelleborg

Trelleborg Havn, der ligger i det sydlige Sverige, er en af Skandinaviens største og travleste færgehavne. Det fungerer som et vigtigt knudepunkt for fragt- og passagertrafik, der forbinder Sverige med destinationer på tværs af Østersøen, herunder Tyskland, Polen og Litauen. Trelleborg Havn, der er kendt for sine moderne faciliteter og effektive drift, spiller en nøglerolle i regional handel og transport, håndterer en bred vifte af gods og understøtter problemfri færgeservice. Dens strategiske placering og robuste infrastruktur gør det til en kritisk gateway for maritim handel i Nordeuropa.

Swinoujscie til Trelleborg Skibe

Anmeldelser af Swinoujscie -Trelleborg

4 / 5
15 Anmeldelser

Fremragende

Fremragende

Kliencie, for 151 dage sidenIndsamlet via AFerry.com

Meget god

Meget god

customer, for 316 dage sidenIndsamlet via AFerry.com

Færgekøreplan for Swinoujscie -Trelleborg

Færgekøreplan for Swinoujscie til Trelleborg mellem 31/10/2026 og 06/11/2026

SælgerAfgangstidAnkomsttidspunktVarighedSejldage
00:30
07:30
7t
lør.
01:00
09:30
8t 30min
søn., man.
06:30
14:30
8t
fre.
13:30
19:30
6t
tors.
15:00
22:15
7t 15min
fre.

Sidst opdateret på 31/10/2026 05:40