Trelleborg - Swinoujscie færger

Passagerer2 Voksne, 0 Børn, 0 Kæledyr
Køretøjstandard bil
Valuta:

Trelleborg Swinoujscie Færge

3.9 / 5
(16 Vurderinger)

Færger fra Trelleborg til Swinoujscie drives af 1 færgeselskaber. Operatører omfatter TT-Line . Der er i øjeblikket 12 afgange med ugentlig SailingsCount på denne færgerute. Rejsen tager typisk omkring 6 timer 57 minutter . Den tidligste afgang er ved 02:45 , og den seneste er ved 23:55 . Priserne starter fra så lavt som 599 kr. , afhængigt af sæson og køretøjstype.

Tjek den seneste tilgængelighed og book din færge til Swinoujscie i dag med AFerry .

Færgeselskaber fra Trelleborg til Swinoujscie

FærgeoperatørGennemsnitsprisVarighedUgentlige afgange
DKK 599
6t 57min
12 afgange
*Gennemsnitspris baseret på færgebookinger fra de sidste 30 dage. Sidst opdateret: 31/10/2026 01:00

Trelleborg til Swinoujscie (estimater 2026 )

Færgepriserne for ruten Trelleborg til Swinoujscie er dynamiske og varierer afhængigt af efterspørgsel, tilgængelighed og hvor lang tid i forvejen du booker.

👉 Typiske priser varierer fra omkring 529 kr. til over 738 kr. afhængigt af sæson og køretøjstype. De fleste rejsende med bil kan forvente at betale mellem 529 kr. og 738 kr. for en enkeltbillet , selvom priserne kan være højere i myldretiden.

  • Biler (inklusive chauffør) : Fra 529 kr. til 738 kr. én vej , stigende til 738 kr. i myldretiden.

💡 Rejsetip: Tidlig booking og rejse midt på ugen giver normalt de laveste priser. Priserne er højest i weekender og ferieperioder.

👉 For de seneste priser og tilgængelighed, tjek live Trelleborg til Swinoujscie færgepriser.

Hvad er det bedste tidspunkt at tage færgen Trelleborg og Swinoujscie ?

📅 September er den billigste måned at sejle Trelleborg til Swinoujscie , med et gennemsnit på 634 kr. pr. overfart. Priserne topper 2.924 kr. Oktober , mere end 4 gange prisen uden for spidsbelastningsperioden.

Gennemsnitlige priser i midtsæsonen ( April, Juli og November ) ligger omkring 1.409 kr. – 1.670 kr. .

Denne overfart kører kun fra Januar – November - priserne ovenfor dækker de måneder, den er i drift, ikke hele året.

Månedlige gennemsnitspriser ( 2026 )

Gennemsnitlig pris Trelleborg – Swinoujscie pr. måned, DKK , baseret på de måneder, denne rute opererer ( Januar – November )
MånedGennemsnitspris ( DKK )Sæson
Januar1.821 kr.Spidsbelastningsperiode
April1.670 kr.Midtsæson
Juni685 kr.Uden for myldretiden
Juli1.409 kr.Midtsæson
August1.300 kr.Uden for myldretiden
September634 kr.Uden for myldretiden
Oktober2.924 kr.Spidsbelastningsperiode
November1.620 kr.Midtsæson

Prisudvikling

1.821 kr.Jan.1.670 kr.Apr.685 kr.Jun.1.409 kr.Jul.1.300 kr.Aug.634 kr.Sep.2.924 kr.Okt.1.620 kr.Nov.
Uden for myldretidenMidtsæsonSpidsbelastningsperiode

Færgerejser fra Trelleborg til Świnoujście byder på en behagelig krydsning af Østersøen, med muligheder for at slappe af og nyde den naturskønne kystlinjeudsigt. Ved ankomsten til Świnoujście vil du finde en pulserende polsk by kendt for sine smukke strande, historiske arkitektur og charmerende promenader. Byen er også en port til den nærliggende ø Usedom, hvor du kan udforske naturreservater, cykelstier og hyggelige kystlandsbyer, hvilket gør den til en fantastisk destination for afslapning og udendørs eventyr.

Trelleborg Swinoujscie i billeder

Trelleborg-Swinoujscie

Trelleborg-Swinoujscie Kampagner og billige tilbud

POLSCA offentliggør ruteplaner for Gdańsk – Karlshamn
POLSCA Baltic Ferries udvider ruterne mellem Polen og Sverige med planer om Gdansk – Karlshamn

POLSCA Baltic Ferries udvider ruterne mellem Polen og Sverige med planer om Gdansk – Karlshamn

Opslået: 9. feb. 2026

Afgangstavle for Trelleborg-Swinoujscie

søndag den 1. november 2026

AfgangstidRuteSælger

07.00

Seneste billetpriser for Trelleborg-Swinoujscie

Godt tilbud!
tors. 3. dec., 22.00
1.768,00 kr.

Ofte stillede spørgsmål om Trelleborg-Swinoujscie

Dette er de oftest stillede spørgsmål. Kan du ikke finde det, du leder efter? Bare rolig, kontakt os og vi vil med glæde hjælpe med din forespørgsel.

Hvad er indtjekningstiderne for TT-Line-færgerne fra Trelleborg til Swinoujscie?
Check-in åbner 3 timer før afgang for alle passagerer. Check-in lukker 60 minutter før afgang for alle passagerer, der rejser til Litauen og Polen.

Om Trelleborg

Trelleborg Havn, der ligger i det sydlige Sverige, er en af Skandinaviens største og travleste færgehavne. Det fungerer som et vigtigt knudepunkt for fragt- og passagertrafik, der forbinder Sverige med destinationer på tværs af Østersøen, herunder Tyskland, Polen og Litauen. Trelleborg Havn, der er kendt for sine moderne faciliteter og effektive drift, spiller en nøglerolle i regional handel og transport, håndterer en bred vifte af gods og understøtter problemfri færgeservice. Dens strategiske placering og robuste infrastruktur gør det til en kritisk gateway for maritim handel i Nordeuropa.

Om Swinoujscie

Havnen i Swinoujscie, der ligger på Polens maleriske Østersøkyst, er en vigtig port for færgerejser i regionen. Med regelmæssige forbindelser til destinationer som Sverige er den en bekvem og effektiv rute for passagerer, der rejser mellem Skandinavien og Centraleuropa.

Uanset om du udforsker Polens kystskønhed eller tager til Skandinavien, er havnen i Swinoujscie et fremragende valg til din rejse.

Trelleborg til Swinoujscie Skibe

Anmeldelser af Trelleborg-Swinoujscie

3.9 / 5
16 Anmeldelser

God forbindelse. Kun færgeafgangen i…

God forbindelse. Kun færgeafgangen i Swinemünde trænger desperat til forbedringer.

Jörg-Peter Hahn , for 41 dage sidenIndsamlet via AFerry.com

En effektiv krydsning

En effektiv krydsning

Daniel, for 59 dage sidenIndsamlet via AFerry.com

God information da færgen var…

God information da færgen var forsinket

customer, for 114 dage sidenIndsamlet via AFerry.com

Færgekøreplan for Trelleborg-Swinoujscie

Færgekøreplan for Trelleborg til Swinoujscie mellem 31/10/2026 og 06/11/2026

SælgerAfgangstidAnkomsttidspunktVarighedSejldage
03:00
10:10
7t 10min
tors.
07:00
14:00
7t
søn., fre.
15:00
23:15
8t 15min
søn.
16:00
23:10
7t 10min
tirs.
17:00
23:10
6t 10min
fre.

Sidst opdateret på 31/10/2026 05:40