Sète - Nador færger

Passagerer2 Voksne, 0 Børn, 0 Kæledyr
Bosat, hvor?Ikke lokale passagerer
Køretøjstandard bil
Valuta:

Sete Nador Færge

3.4 / 5
(95 Vurderinger)

Færger fra Sete til Nador drives af 1 færgeselskaber. Operatører omfatter Grandi Navi Veloci . Der er i øjeblikket 1 afgange med ugentlig SailingsCount på denne færgerute. Rejsen tager typisk omkring 44 timer 30 minutter . Den tidligste afgang er ved 20:00 , og den seneste er ved 20:00 . Priserne starter fra så lavt som 2.364 kr. , afhængigt af sæson og køretøjstype.

Tjek den seneste tilgængelighed og book din færge til Nador i dag med AFerry .

Færgeselskaber fra Sete til Nador

FærgeoperatørGennemsnitsprisVarighedUgentlige afgange
DKK 2,305
44t 30min
1 afgange
*Gennemsnitspris baseret på færgebookinger fra de sidste 30 dage. Sidst opdateret: 31/10/2026 05:42

Sete til Nador (estimater 2026 )

Færgepriserne for ruten Sete til Nador er dynamiske og varierer afhængigt af efterspørgsel, tilgængelighed og hvor lang tid i forvejen du booker.

👉 Typiske priser varierer fra omkring 1.914 kr. til over 5.553 kr. afhængigt af sæson og køretøjstype. De fleste rejsende med bil kan forvente at betale mellem 1.914 kr. og 2.364 kr. for en enkeltbillet , selvom priserne kan være højere i myldretiden.

  • Biler (inklusive chauffør) : Fra 1.914 kr. til 2.364 kr. én vej , stigende til 2.364 kr. i myldretiden.

  • Dagsture : Fra 5.553 kr. for en bil og passagerer.

💡 Rejsetip: Tidlig booking og rejse midt på ugen giver normalt de laveste priser. Priserne er højest i weekender og ferieperioder.

👉 For de seneste priser og tilgængelighed, tjek live Sete til Nador færgepriser.

Hvad er det bedste tidspunkt at tage færgen Sete og Nador ?

📅 September er den billigste måned at sejle Sete til Nador , med et gennemsnit på 1.919 kr. pr. overfart. Priserne topper 5.025 kr. Juli , mere end 2 gange prisen uden for spidsbelastningsperioden.

Gennemsnitlige priser i midtsæsonen ( Januar og November ) ligger omkring 4.541 kr. – 4.779 kr. .

Denne overfart kører kun fra Januar – November - priserne ovenfor dækker de måneder, den er i drift, ikke hele året.

Månedlige gennemsnitspriser ( 2026 )

Gennemsnitlig pris Sete – Nador pr. måned, DKK , baseret på de måneder, denne rute opererer ( Januar – November )
MånedGennemsnitspris ( DKK )Sæson
Januar4.779 kr.Midtsæson
Juni4.953 kr.Spidsbelastningsperiode
Juli5.025 kr.Spidsbelastningsperiode
August2.771 kr.Uden for myldretiden
September1.919 kr.Uden for myldretiden
Oktober2.521 kr.Uden for myldretiden
November4.541 kr.Midtsæson

Prisudvikling

4.779 kr.Jan.4.953 kr.Jun.5.025 kr.Jul.2.771 kr.Aug.1.919 kr.Sep.2.521 kr.Okt.4.541 kr.Nov.
Uden for myldretidenMidtsæsonSpidsbelastningsperiode

Den gennemsnitlige sejltid for Sete til Nador kan blive påvirket af skib, operatør og vejrforhold. En fantastisk udsigt over Middelhavet kan nydes under hele din rejse. Med bekvemmeligheden ved indkvartering i køretøjer kan passagerer, der planlægger en roadtrip gennem Marokko, starte deres eventyr i det øjeblik, de går ombord. Uanset om du rejser på forretnings- eller ferierejse, giver Sete til Nador færgeruten en naturskøn, stressfri rejse til Nordafrika.

Sete Nador i billeder

Sete-Nador

Sete-Nador Kampagner og billige tilbud

GNV-færger: op til 40% rabat
GNV færgetilbud: op til 40% rabat på Marokko, Tunesien, Albanien, Sicilien, Sardinien og De Baleariske Øer

GNV færgetilbud: op til 40% rabat på Marokko, Tunesien, Albanien, Sicilien, Sardinien og De Baleariske Øer

Opslået: 28. okt. 2026

Afgangstavle for Sete-Nador

onsdag den 4. november 2026

AfgangstidRuteSælger

20.00

Seneste billetpriser for Sete-Nador

Godt tilbud!
ons. 4. nov., 20.00
2.364,00 kr.

Ofte stillede spørgsmål om Sete-Nador

Dette er de oftest stillede spørgsmål. Kan du ikke finde det, du leder efter? Bare rolig, kontakt os og vi vil med glæde hjælpe med din forespørgsel.

Hvornår er indtjekningstid for Grandi Navi Veloci (GNV) færger fra Sete?
Indtjekning åbner 4 timer før afgang og lukker 1 time før afgang. Du skal have en kopi af din billet, inden du tjekker ind.

Om Nador

Nador Havn er et pulserende indgangssted for rejsende, der udforsker det nordøstlige Marokko. Havnen ligger langs Middelhavskysten og tilbyder en fantastisk udsigt og nem adgang til byen Nador, der er kendt for sin rige kultur og varme gæstfrihed.

Nærliggende attraktioner inkluderer smukke strande, de naturskønne Hirak-bjerge og den charmerende by Selouane. Uanset om du ankommer eller afgår, er Nador Havn en ideel indgangsport til at opleve den unikke blanding af marokkanske traditioner og middelhavsindflydelser.

I de senere år har Nador Havn gennemgået betydelige opgraderinger og udvidelser for at forbedre sin kapacitet og effektivitet.

Om Sete

Sete Havn, beliggende på Frankrigs middelhavskyst, er et travlt knudepunkt, der forbinder rejsende med destinationer i Middelhavet, herunder Marokko, Algeriet og Spanien. Kendt som "Langedocs lille Venedig" for sine charmerende kanaler. Havnen tilbyder en række faciliteter, der gør rejsen behagelig, med tydelig skiltning, tilgængelige boardingprocedurer, parkeringsfaciliteter og et udvalg af butikker og caféer.

Sete Havn ligger også bekvemt tæt på bymidten, hvilket giver passagererne mulighed for at nyde den pulserende atmosfære og den naturskønne udsigt over denne historiske kystby før eller efter deres rejse. Byen er kendt for sine fiskerestauranter, unikke maritime arv og årlige vandridter. Uanset om du rejser for fritiden eller vender hjem, tilbyder Sete Havn effektive tjenester i charmerende omgivelser og er en indbydende indgang til middelhavseventyr.

Sete til Nador Skibe

Anmeldelser af Sete-Nador

3.4 / 5
95 Anmeldelser

Prisen er lidt høj. Det…

Prisen er lidt høj. Det er også lidt varmt; airconditionen fungerer ikke særlig godt.

Jojo King, for 78 dage sidenIndsamlet via AFerry.com

Fantastisk krydsning med GNV

Fantastisk krydsning med GNV

cliente, for 101 dage sidenIndsamlet via AFerry.com

Helt topklasse, ærligt talt intet…

Helt topklasse, ærligt talt intet at sige, tak GNV

Hamid Bel Hadj, for 130 dage sidenIndsamlet via AFerry.com

Færgekøreplan for Sete-Nador

Færgekøreplan for Sete til Nador mellem 31/10/2026 og 06/11/2026

SælgerAfgangstidAnkomsttidspunktVarighedSejldage
20:00
15:45 (+2 dage)
43t 45min
ons.

Sidst opdateret på 31/10/2026 05:39