Tanger Med - Sete færger

Passagerer2 Voksne, 0 Børn, 0 Kæledyr
Bosat, hvor?Ikke lokale passagerer
Køretøjstandard bil
Valuta:

Tanger Med Sete Færge

3.5 / 5
(88 Vurderinger)

Færger fra Tanger Med til Sete drives af 1 færgeselskaber. Operatører omfatter Grandi Navi Veloci . Der er i øjeblikket 2 afgange med ugentlig SailingsCount på denne færgerute. Rejsen tager typisk omkring 40 timer 38 minutter . Den tidligste afgang er ved 00:30 , og den seneste er ved 20:30 . Priserne starter fra så lavt som 3.354 kr. , afhængigt af sæson og køretøjstype.

Tjek den seneste tilgængelighed og book din færge til Sete i dag med AFerry .

Færgeselskaber fra Tanger Med til Sete

FærgeoperatørGennemsnitsprisVarighedUgentlige afgange
DKK 2,907
40t 38min
2 afgange
*Gennemsnitspris baseret på færgebookinger fra de sidste 30 dage. Sidst opdateret: 31/10/2026 05:43

Tanger Med til Sete (estimater 2026 )

Færgepriserne for ruten Tanger Med til Sete er dynamiske og varierer afhængigt af efterspørgsel, tilgængelighed og hvor lang tid i forvejen du booker.

👉 Typiske priser varierer fra omkring 2.907 kr. til over 6.522 kr. afhængigt af sæson og køretøjstype. De fleste rejsende med bil kan forvente at betale mellem 2.907 kr. og 2.907 kr. for en enkeltbillet , selvom priserne kan være højere i myldretiden.

  • Biler (inklusive chauffør) : Fra 2.907 kr. enkeltbillet , inklusive myldretider.

  • Dagsture : Fra 6.522 kr. for en bil og passagerer.

💡 Rejsetip: Tidlig booking og rejse midt på ugen giver normalt de laveste priser. Priserne er højest i weekender og ferieperioder.

👉 For de seneste priser og tilgængelighed, tjek live Tanger Med til Sete færgepriser.

Hvad er det bedste tidspunkt at tage færgen Tanger Med og Sete ?

📅 Juni er den billigste måned at sejle Tanger Med til Sete , med et gennemsnit på 2.544 kr. pr. overfart. Priserne topper 6.444 kr. Oktober , mere end 2 gange prisen uden for spidsbelastningsperioden.

Gennemsnitlige priser i midtsæsonen ( Januar og August – September ) ligger omkring 3.405 kr. – 4.263 kr. .

Denne overfart kører kun fra Januar – Oktober - priserne ovenfor dækker de måneder, den er i drift, ikke hele året.

Månedlige gennemsnitspriser ( 2026 )

Gennemsnitlig pris Tanger Med – Sete pr. måned, DKK , baseret på de måneder, denne rute opererer ( Januar – Oktober )
MånedGennemsnitspris ( DKK )Sæson
Januar4.230 kr.Midtsæson
Februar2.638 kr.Uden for myldretiden
Marts2.848 kr.Uden for myldretiden
Maj5.468 kr.Spidsbelastningsperiode
Juni2.544 kr.Uden for myldretiden
Juli5.708 kr.Spidsbelastningsperiode
August4.263 kr.Midtsæson
September3.405 kr.Midtsæson
Oktober6.444 kr.Spidsbelastningsperiode

Prisudvikling

4.230 kr.Jan.2.638 kr.Feb.2.848 kr.Mar.5.468 kr.Maj2.544 kr.Jun.5.708 kr.Jul.4.263 kr.Aug.3.405 kr.Sep.6.444 kr.Okt.
Uden for myldretidenMidtsæsonSpidsbelastningsperiode

Ruten Tanger Med - Sete sejler over Middelhavet og kan nydes på åbne dæk og andre indkvarteringstyper.

Vejrforholdene kan påvirke sejltider og varigheder, som kan variere mellem færgeoperatører. Specifikke rutevarigheder kan ses ved booking.

Tanger Med Sete i billeder

Tanger Med-Sete

Tanger Med-Sete Kampagner og billige tilbud

GNV-færger: op til 40% rabat
GNV færgetilbud: op til 40% rabat på Marokko, Tunesien, Albanien, Sicilien, Sardinien og De Baleariske Øer

GNV færgetilbud: op til 40% rabat på Marokko, Tunesien, Albanien, Sicilien, Sardinien og De Baleariske Øer

Opslået: 28. okt. 2026

Afgangstavle for Tanger Med-Sete

lørdag den 31. oktober 2026

AfgangstidRuteSælger

20.30

Seneste billetpriser for Tanger Med-Sete

Godt tilbud!
lør. 31. okt., 20.30
6.708,00 kr.
tirs. 3. nov., 00.30
8.180,00 kr.

Ofte stillede spørgsmål om Tanger Med-Sete

Dette er de oftest stillede spørgsmål. Kan du ikke finde det, du leder efter? Bare rolig, kontakt os og vi vil med glæde hjælpe med din forespørgsel.

Hvad er indtjekningstiderne for Grandi Navi Veloci (GNV) færger fra Tanger Med?
Indtjekning åbner 9 timer før afgang og lukker 4 timer før afgang. Du skal have en kopi af din billet, inden du tjekker ind.

Om Sete

Sete Havn, beliggende på Frankrigs middelhavskyst, er et travlt knudepunkt, der forbinder rejsende med destinationer i Middelhavet, herunder Marokko, Algeriet og Spanien. Kendt som "Langedocs lille Venedig" for sine charmerende kanaler. Havnen tilbyder en række faciliteter, der gør rejsen behagelig, med tydelig skiltning, tilgængelige boardingprocedurer, parkeringsfaciliteter og et udvalg af butikker og caféer.

Sete Havn ligger også bekvemt tæt på bymidten, hvilket giver passagererne mulighed for at nyde den pulserende atmosfære og den naturskønne udsigt over denne historiske kystby før eller efter deres rejse. Byen er kendt for sine fiskerestauranter, unikke maritime arv og årlige vandridter. Uanset om du rejser for fritiden eller vender hjem, tilbyder Sete Havn effektive tjenester i charmerende omgivelser og er en indbydende indgang til middelhavseventyr.

Om Tanger Med

Tanger Med Havn, beliggende på Marokkos nordkyst nær Tanger, er en af Afrikas største og mest avancerede havne og fungerer som en vigtig forbindelse mellem Nordafrika og Europa. Havnen tilbyder daglige færgeafgange til destinationer som Algeciras og Tarifa i Spanien, hvilket gør den til et fremragende valg for rejsende, der krydser Gibraltarstrædet. Tanger Med Havn er kendt for sin moderne infrastruktur og tilbyder en strømlinet og passagervenlig oplevelse med tydelig skiltning, komfortable venteområder, caféer og bekvemme parkeringsfaciliteter.

Passagerer i Tanger Med kan forvente effektive check-in- og boardingprocesser, uanset om de rejser i bil eller til fods. Havnens nærhed til Tanger betyder også, at passagerer nemt kan udforske denne pulserende marokkanske by med dens historiske medina, livlige souks og naturskønne kystlinje. Tanger Med Havn kombinerer funktionalitet med marokkansk gæstfrihed og skaber en imødekommende port for både lokale rejsende og internationale besøgende, der krydser Middelhavet.

Tanger Med til Sete Skibe

Anmeldelser af Tanger Med-Sete

3.5 / 5
88 Anmeldelser

Vi burde prøve at lave…

Vi burde prøve at lave marokkansk mad, fordi de fleste passagerer er marokkanere.

Alwatik Abdelmoula, for 56 dage sidenIndsamlet via AFerry.com

Pigen, der gav oplysningerne, er…

Pigen, der gav oplysningerne, er et godt menneske og meget venligt.

Zakaria, for 84 dage sidenIndsamlet via AFerry.com

Jeg har rejst med dette…

Jeg har rejst med dette firma i årevis, og der har altid været problemer af alle slags, men den sidste tur med færgen den 14. juli var bare perfekt på alle måder: tidspunktet, organiseringen – jeg kan ikke kritisere noget. Bravo, tak! 🙏

Sl, for 107 dage sidenIndsamlet via AFerry.com

Færgekøreplan for Tanger Med-Sete

Færgekøreplan for Tanger Med til Sete mellem 31/10/2026 og 06/11/2026

SælgerAfgangstidAnkomsttidspunktVarighedSejldage
00:30
16:00 (+1 dag)
39t 30min
tirs.
01:30
16:00 (+1 dag)
38t 30min
tirs.
08:00
10:45 (+2 dage)
50t 45min
fre.
18:00
17:30 (+2 dage)
47t 30min
man.
20:30
13:35 (+2 dage)
41t 5min
lør.
23:30
14:45 (+2 dage)
39t 15min
lør.
23:59
16:20 (+2 dage)
40t 21min
tors.

Sidst opdateret på 31/10/2026 05:40